Większość osób nie przywiązuje na co dzień wagi do karty SIM – wiadomo po prostu, że jest niezbędna, by móc w pełni korzystać z telefonu. Alternatywą dla tradycyjnej karty SIM może być jednak karta wirtualna, która ma sporo dodatkowych zalet. Dlaczego warto zainteresować się eSIM-em?
Wirtualna karta SIM: czym jest i jakie są jej plusy?
Karta SIM pozwala na identyfikację abonenta. Z perspektywy użytkownika najistotniejsze jest jednak to, że pozwala ona wykonywać i odbierać połączenia, wysyłać SMS-y czy korzystać z internetu. Nie wszyscy jednak wiedzą że od jakiegoś czasu dostępna jest już alternatywa dla zwykłej karty SIM – mowa o wirtualnej karcie, którą wystarczy zdalnie pobrać i zapisać na urządzeniu. Warunek jest jedynie taki, by dany smartfon był wyposażony w moduł eSIM. Z tego względu należy zwrócić uwagę na to, jakie telefony obsługują eSIM.
Warto zresztą od razu zaznaczyć, że to nie musi być telefon; wirtualną kartę SIM można zainstalować też np. na smartwatchu czy tablecie. To zresztą jedna z ogromnych zalet tego rozwiązania; karta eSIM na dodatkowym urządzeniu pozwala na zachowanie kontaktu z innymi nawet w sytuacji, gdy użytkownik zapomni wziąć telefon ze sobą (lub celowo zostawi go w domu albo szatni, np. idąc na trening).
Jakie są inne zalety wirtualnej karty SIM? Jedną z najbardziej oczywistych jest ograniczenie zużycia plastiku. Dodatkowo nie trzeba też martwić się o adapter (karty SIM są w różnych rozmiarach). Warto również wiedzieć, że wirtualna karta SIM pozwala na łatwiejsze zlokalizowanie urządzenia, na którym jest zainstalowana (nie da się jej wyjąć jak zwykłego SIM-a). Dzięki temu łatwiej będzie odzyskać telefon, smartwatch czy tablet w razie kradzieży. Karty eSIM nie można odinstalować z urządzenia bez znajomości PIN-u.
Dwie karty SIM, jeden numer w Orange Flex
Dla fanów karty eSIM Orange Flex to oferta, na którą zdecydowanie warto zwrócić uwagę – w ramach jednego numeru w Orange Flex można mieć jedną, dwie, a nawet trzy dodatkowe karty SIM lub eSIM (w zależności od wybranego Planu). To oznacza, że z tego samego numeru i pakietu internetu można korzystać jednocześnie np. na smartfonie i smartwatchu. Możliwe jest zresztą też rozwiązanie odwrotne, czyli dwa różne numery na jednym urządzeniu – jeden na klasycznej karcie SIM, drugi na wirtualnej. Z ofertą Orange Flex można zapoznać się na https://flex.orange.pl/uslugi/esim.
Wirtualna karta SIM ma sporo zalet i będzie świetną opcją przede wszystkim dla osób aktywnych, chcących korzystać z tego samego numeru na różnych urządzeniach, a także tych, którym zależy na środowisku oraz bezpieczeństwie urządzenia i możliwości jego łatwiejszego zlokalizowania. Karta eSIM ułatwia też przenoszenie numeru do innego operatora – nie trzeba nic przekładać ani czekać na kuriera. Po prostu wystarczy aktywować eSIM nowego operatora na swoim urządzeniu. W Orange Flex zrobisz to wygodnie, za pomocą aplikacji mobilnej. Cały proces zajmuje dosłownie kilka minut.
Warto też dodać, że obecni i nowi użytkownicy Flexa mogą do 31 sierpnia 2024 r. skorzystać z atrakcyjnej letniej promocji – można otrzymać 1 TB na 60 dni za darmo (od dnia aktywacji). Wystarczy wpisać w swojej aplikacji Orange Flex kod TERALATO.
artykuł sponsorowany